Odrobina historii i faktów z teraźniejszości

W roku 1990, grupa osób o wielkim sercach i chęci niesienia pomocy, założyła Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci "Orzeszek" przy Stowarzyszeniu dla Osób z Zespołem Downa (obecnym Stowarzyszeniu Na Tak - organizację pożytku publicznego (KRS 0000070098) ). Po kilku latach, a dokładnie 07.03.1995 r. w Kuratorium Oświaty zaistniał wpis do ewidencji o numerze 32/95 i tak Ośrodek stał się oficjalnie Przedszkolem Specjalnym "Orzeszek". Do dziś już bez zmian :) Nasi specjaliści prowadzą zajęcia dla dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, uczą, bawią, przeżywają z nimi świat, otaczają je opieką i miłością; a także kształcą chętnych z całej Polski na organizowanych w placówce szkoleniach.

Orzeszek jest placówką niepubliczną i nieodpłatną, gdzie prowadzone są zajęcia pedagogiczne indywidualne i grupowe oraz zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą. Codziennie każdy przedszkolak uczęszcza na swoje własne terapie i uczestniczy w terapii z grupą, ale także odpoczywa w czasie przeznaczonym na relaksację, tak potrzebnym do wyciszenia po intensywnym przedpołudniu. Więcej informacji o prowadzonych u nas terapiach znajdziecie Państwo w zakładce "Terapie i zajęcia".