Zbieramy na busa.

Dzięki busikowi nasze dzieci mogą bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do przedszkola, gdzie mają codziennie zapewnioną specjalistyczną opiekę, rehabilitację oraz różnorodną terapię pedagogiczną.

Konieczność dowożenia busami wynika z faktu, że przemieszczanie się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami w specjalnych wózkach komunikacją miejską jest bardzo uciążliwe dla rodziców, a nasze dzieci naraża na liczne nieprzychylne komentarze np. gdy dziecko krzyczy, uderza się w głowę albo pluje na inne osoby w komunikacji miejskiej.

Ponadto taki transport naraża dzieci na infekcje, które kończą się hospitalizacją.

Bardzo ważną kwestią dowozu jest również ogromna wiedza i umiejętności naszych kierowców, którzy potrafią odpowiednio zareagować w przypadku wystąpienia u dzieci ataku padaczki.

Niestety nasz wysłużony Volkswagen zbliża się do końca swojej drogi, dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie.

Koszt nowego busa to około 220 tysięcy złotych.

Bez Waszego wsparcia nie jesteśmy w stanie zrealizować tak ważnego przedsięwzięcia!

Twoje serce chce nam pomóc? Wesprzyj nas wpłatą na konto Orzeszka z dopiskiem "Darowizna na busa" lub na zbiórce:

Kto może, pomoże :)

Przedszkole Specjalne "Orzeszek" od lat jest miejscem, gdzie każde dziecko znajduje wsparcie, miłość i profesjonalną opiekę. Nasza placówka dedykowana jest dzieciom z różnymi rodzajami specjalnych potrzeb. Dążymy do tego, aby każde dziecko miało szansę na rozwój, naukę i integrację społeczną.

Jednakże, aby zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki edukacyjne i terapeutyczne, potrzebujemy Państwa wsparcia. Orzeszek jest placówką nieodpłatną. Dotacja oświatowa nie pokrywa wszystkich potrzeb finansowych przedszkola. Aby poprawić naszą sytuację finansową musielibyśmy albo przyjmować dzieci bardziej sprawne albo stać się przedszkolem w pełni płatnym dla dzieci z zamożnych rodzin. Oczywiście ani jednego ani drugiego nie chcemy robić. Nie chcemy rezygnować z naszej idei przyjmowania dzieci w najcięższych stanach rozwoju, z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi i genetycznymi. Nie chcemy rezygnować z organizowania "orzeszkom" letniego obozu. Dlatego nasza przyszłość zależy od serc osób chcących nam pomóc. Darowizny, które otrzymujemy, mają ogromne znaczenie dla naszej placówki. Dzięki nim możemy zakupić niezbędne materiały dydaktyczne, sprzęt terapeutyczny oraz zatrudnić wykwalifikowany personel. Wasza pomoc umożliwia nam stworzenie lepszych warunków, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.  Ale Państwa pieniądze maja nie tylko wymiar materialny. Są one przede wszystkim wyrazem Waszej solidarności z rodzinami, które spotkało nieszczęście.

Wierzymy, że każda darowizna, bez względu na jej wielkość, ma ogromne znaczenie i przyczynia się do naszego wspólnego celu - zapewnienia dzieciom lepszej przyszłości.

Niech nasze dzieci będą inspiracją dla Państwa dobrego serca. Razem możemy uczynić wiele dla ich rozwoju i szczęścia. Dziękujemy z całego serca za każdą okazaną pomoc.

Konto Przedszkola Specjalnego "Orzeszek"
BZ WBK I/O P-ń  78 1090 1463 0000 0000 4601 0577